Rok szkolny 2014/2015

Działalność koła kulturalnego

Już drugi rok szkolny działa na terenie internatu O QLTURALNE. Tylko w tym roku szkolnym spędziliśmy ze sobą ponad 30 godzin chodząc do kina lub biorąc udział w innych wydarzeniach kulturalnych.

„Sobótka, czyli Wieczór Świętojański”

W odpowiedzi na zaproszenie naszych kolegów z Internatu Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie 17 czerwca wzięliśmy udział w „Sobótce czyli Wieczorze Świętojańskim”. Sobótkowa zabawa rozpoczęła się konkurencjami sprawnościowymi i intelektualnymi. Reprezentacja naszego internatu w składzie: Kłosińska Ania, Maciejewska Gabrysia, Domańska Kasia, Neremes Ala i Andrzejewska Natalia dzielnie stawiły czoła wszystkim zadaniom, a trzeba było wykazać się wieloma umiejętnościami.

Młodzi głosują – akcja edukacyjna

Internat wspierał akcje – „Młodzi Głosują” w wyborach prezydenckich 2015. To projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym przy okazji wyborów prezydenckich, parlamentarnych i referendów, przeprowadza się akcje profrekwencyjną oraz swoistą lekcje demokracji. Celem działań jest zachęcanie młodych ludzi do świadomego udziału w życiu publicznym. Mieszkańcy Internatu wiedzą, że głosowanie w wyborach to nie tylko obowiązek, ale głównie przywilej.

Tydzień zdrowych śniadań

Tydzień od 11 do 16 maja ogłosiliśmy „Tygodniem Zdrowych Śniadań” w naszym internacie, ponieważ od tego, co zjemy rano na śniadanie, zależy, jak będzie wyglądał nasz dzień. Ten pierwszy posiłek dostarcza nam przecież energii do pracy i nauki. Warto go zatem dobrze skomponować. W tym tygodniu staraliśmy się podpowiedzieć, co powinno się znaleźć w zdrowym śniadaniu.

Warsztaty „Czy wiesz co jesz?”

W dniu 24 marca odbyły się w świetlicy internackiej warsztaty „Czy wiesz co jesz”. Młodzież rozszyfrowywała etykietki najbardziej popularnych przekąsek internackich: zupek błyskawicznych, chipsów, słodyczy itd.

Zobaczcie jak witaliśmy wiosnę w internacie…

Na Jasnych Błoniach zakwitły już krokusy więc i my postanowiliśmy zaprosić wiosnę do naszego internatu. Pani Kasia ogłosiła konkurs na najładniejszy wiosenny pokój, własnoręcznie przystrojony. Jury w postaci wychowawców i pana kierownika oceniało kreatywność, wkład pracy oraz zgodność z tematem konkursu.